Koktajl truskawkowy

Koktajl truskawkowy

Moją pasję do koktajli można porównać do miłości od pierwszego wejrzenia. Koktajl truskawkowy🍓 zna każdy z was i właściwie nikomu nie trzeba go przedstawiać. U mnie w nieco odświeżonej wersji z dodatkami. Stale poszukuję nowych smaków lub unowocześniam już te znane. Pomysł na nowy koktajl truskawkowy powstał przez przypadek, a właściwie zostałam zmuszona do jego stworzenia przez mojego synka. Owoce dodatkowe w koktajlu można wymieniać na przykład na owoce sezonowe takie jak maliny, borówki, jeżyny czy jagody. Koktajle należy spożywać powoli, po pierwsze aby delektować się ich smakiem, ale również aby nasz organizm miał czas na wchłonięcie wartościowych składników i witamin.

Składniki na koktajl truskawkowy:

1 szklanka truskawek

1 banan

1 jabłko

1 szklanka jogurtu naturalnego

1 łyżka mielonego lnu odtłuszczonego

1  łyżeczka miodu

wykonanie:

koktajl truskawkowy

Owoce należy dokładnie umyć, truskawki pozbawić szypułek, a banana i jabłka skórki. Do koktajlera włożyć owoce, wlać jogurt naturalny, miód oraz wsypać len mielony. Składniki dokładnie zmielić, aby w koktajl truskawkowy🍓 był aksamitnie gładki.

Do ozdobnej szklanki przelewam koktajl truskawkowy, który zazwyczaj ozdabiam kawałkami truskawek oraz w wersji do dzieci dodaję kolorowe rurki.

koktajl truskawkowyJeśli chcemy, aby nasz koktajl był mniej kaloryczny możemy zrezygnować z łyżki lnu i miodu, a w zamian dodać 1/2 szklanki wody. Koktajl jest mniej gęsty, ale jednocześnie łatwiejszy przy wypijaniu.

Wersja koktajlu jest bez cukru, ponieważ owoce same w sobie są dość słodkie, ale zawsze można dodać około 1 łyżki cukru.

Witaminy w koktajlu

witamina A, witaminy z grupy B, witamina C, witamina E, kwas foliowy, błonnik.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *