Koktajl z owoców leśnych

Koktajl z owoców leśnych

Koktajl z owoców leśnych 🍓to świetny pomysł na spożytkowanie owoców sezonowych. Poza smakiem nasz organizm dostaje sporą dawkę witamin. Koktajl dla dużych i małych. Skład owoców możemy dowolnie komponować, a jogurt naturalnych zawsze możemy wymienić na wodę lub herbatkę ziołową, dzięki czemu będzie bardziej aromatyczny. Koktajl z owoców leśnych jest głównie źródłem witaminy C. Nie poleca się serwowanie owoców leśnych dzieciom poniżej 12 miesiąca życia, ze względu na alergeny. Koktajl z owoców leśnych możemy przygotowywać przez cały rok, w sezonie zimowym z owoców mrożonych, które możemy kupić w markecie lub samodzielnie przygotować torebki z gotowymi mieszankami owoców.

składniki na koktajl z owoców leśnych:

1 szklanka truskawek

1 szklanka jagód

1 szklanka jeżyn

1/2 szklanki malin

1 szklanka jogurtu naturalnego lub herbatki rumiankowej

1/2 soku z limonki

pokruszony lód

wykonanie

owoce leśne

Do koktajlera wkładamy umyte i osuszone owoce leśne. Jeśli nasz koktajlera może kruszyć lód to śmiało możemy jednocześnie dodać lód, dzięki czemu nasz koktajl będzie przypominał sorbet. Koktajl z owoców leśnych🍓 zalewamy jogurtem lub herbatką ziołową oraz sokiem wyciśniętym z limonki.

koktajl z owoców leśnychHerbatę, należy wcześniej zaparzyć, odlać napar i wystudzić. Nie dodajemy do koktajlu gorącej herbaty, powinna być zimna. Całość dokładnie zmiksować, aby nie pozostały grudki. Koktajl przelać do szklanek i ozdobić kolorową rurką oraz kawałkiem cytryny i limonki. Koktajl świetnie smakuje w upalne popołudnie.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *