Koktajl malinowy

Koktajl malinowy

Różne koktajle przyrządzam, ale chyba ten malinowy jest moim faworytem. Malina to ten owoc, którego smaku nie zastąpi nic innego. Niestety maliny świeże dostępne są przez krótki okres w sezonie owocowym, ale na szczęście jest spory wybór owoców mrożonych, które doskonale sprawdzają się w koktajlach owocowych. Dla tych, którym w koktajlu mogą przeszkadzać małe pestki radzę koktajl malinowy przed wymieszaniem z jogurtem przetrzeć przez sitko.

składniki na koktajl malinowy:

250 g malin

1 opakowanie małego jogurtu naturalnego

1 łyżka syropu klonowego

wykonanie:

Przed wykonaniem koktajlu malinowego polecam bardzo dokładnie przejrzeć każdy owoc, aby przez przypadek nie trafić na lekko zgnity, który może zepsuć cały smak koktajlu. W przypadku tych owoców rwanych prosto z krzaka każdy owoc dobrze jest przejrzeć i opłukać pod bieżącą wodą, aby wypłukać ewentualne robaczki.

koktajl malina jogurtPo opłukaniu owoce umieszczam w koktajlerze i dokładnie miksuję wszystko, aby było jednolitej konsystencji. Jeśli chcesz, żeby koktajl nie miał pestek należy przetrzeć go przez sitko i dopiero wtedy połączyć z jogurtem naturalnym. Jeśli owoce są kwaśnie koktajl malinowy można osłodzić łyżką syropu klonowego.

 Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *