Koktajl bananowy

Koktajl bananowy

Koktajl bananowy🍌 to taki koktajl, który idealnie sprawdza się w poniedziałki. Poza oczywiście tradycyjną kawą nasz organizm domaga się witamin, których kofeina nam nie dostarczy. Koktajl bananowy nie jest wersją fit, ale znacznie mniej kaloryczny niż kebab z frytkami. Kiedyś szukałam pomysłów na koktajle, dzisiaj sama komponuję smaki, które odpowiadają mnie i mojej rodzinie, a zwłaszcza młodszej części, która ma wygórowane oczekiwania. Koktajl bananowy możemy zabrać ze sobą do pracy, jako kolejny posiłek lub spakować dziecku do plecaka. Kolejna szansa, że nie sięgnie po chipsy czy żelki z automatu.

składniki na koktajl bananowy:

2 dojrzałe banany

1 szklanka jogurtu naturalnego

1 jabłko

1 łyżka otrębów

2 łyżki soku z cytryny

1 łyżeczka cynamonu

wykonanie:

koktajl bananowy

Banana obrać ze skórki i przełożyć do koktajlera. Do banana dodać jabłko obrane ze skórki i pozbawione środka z pestkami. Następnie w koktajlerze umieszczamy sok wyciśnięty z cytryny, szklankę jogurtu naturalnego, otręby oraz cynamon.

koktajl bananowyW koktajlu nie używam cukru, ponieważ banany to kaloryczne owoce i dosładzanie koktajlu podnosi dodatkowo jego kaloryczność.

Całość zmiksować do gładkiej konsystencji. Ilość cynamonu może być uzależniona od waszych upodobań. Warto pamiętać, że cynamon obniża poziom cukru we krwi.

Koktajl bananowy przed podaniem można schłodzić, ale nie za długo, ponieważ owoce ciemnieją.

Witaminy w koktajlu:

witamina C, potas, witamina A, witamina E, witamina K i witaminy z grupy B.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *