Herbata z konfiturą malinową

Herbata z konfiturą malinową

Czasami inspiracją do powstania przepisu jest grypa 😉 . Pyszna rozgrzewająca herbata z konfiturą z kawałkami cytryny 🍋 i miodem rozgrzeje nas w chłodne wieczory. Głównym składnikiem herbaty jest konfitura malinowa. Nie ma lepszego lekarstwa na cieknący nosek, jak herbata z konfiturą malinową.

składniki na herbatę z konfiturą malinową:

200 ml czarnej herbaty (wcześniej zaparzonej)

1 łyżka konfitury malinowej

1 łyżka płynnego miodu

4 kawałki cytryny wraz ze skórką

wykonanie:

herbata z konfituraCzarną herbatę, należy wcześniej zaparzyć i lekko przestudzić, aby można było dodać do niej miód. Pamiętajmy, aby korzystać wyłącznie z dobrej jakości herbaty. Do ciepłego naparu herbaty dodajemy konfiturę malinową, miód i cytrynę pokrojoną w kawałki. Cytrynę przed dodaniem, należy dokładnie wyszorować i sparzyć gorącą wodą. Miód możemy dodawać tylko do przestudzonej lekko herbaty, we wrzątku miód traci swoje lecznicze właściwości.

Całość dokładnie mieszamy i wypijamy za nim wystygnie.

Jeśli do herbaty dodajemy konfiturę to jest ona wystarczająco słodka i nie musimy herbaty dodatkowo słodzić cukrem. Rozgrzewająca herbata z konfiturą to idealne lekarstwo na zmarznięcie, kiedy za oknem trzaska mróz, albo kiedy zmokliśmy w drodze ze szkoły lub pracy. Ciepłą herbatkę możemy również podawać dzieciom. Pamiętajmy tylko, aby nie była za gorąca. Każdą herbatę możemy dowolnie urozmaicić i zamiast cytryny użyć plastrów pomarańczy, nektarynki, czy nawet grejpfruta.2 thoughts on “Herbata z konfiturą malinową”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *