deser z owocami

Deser z owocami

Deser z owocami to propozycja na leniwe niedzielne popołudnie lub sposób na szybkie słodkości dla naszych niespodziewanych gości. Deser z owocami sprawdza się zarówno latem, kiedy mamy owoce sezonowe pod ręką lub zimą, kiedy możemy skorzystać z wekowanych owoców. Przypadnie do gustu zarówno dużym, jak i małym łasuchom.

składniki:

ciasteczka zbożowe

dowolne owoce (truskawki, borówki, jagody, porzeczki, brzoskwinie, gruszki i in.)

1/2 l jogurtu naturalnego

1 łyżeczka cukru waniliowego

4 wysokie szklanki

wykonanie:

Jogurt naturalny przełożyć do wysokiego naczynia, dodać cukier waniliowy i całość chwilę miksować, aż cukier się rozpuści.

Owoce umyć, oczyścić i osuszyć.

Na dno szklanek zgnieść po jednym ciastku zbożowym. Następnie ułożyć kilka kawałków owoców i przykryć je jedną warstwą jogurtu naturalnego. W sumie będą dwie warstwy jogurtowe. Na warstwę jogurtu ponownie zgnieść po jednym ciastku zbożowym, a następnie ułożyć porcję świeżych owoców. Owoce można mieszać. Na owoce wyłożyć ostatnią warstwę jogurtu, który można udekorować pozostałymi owocami lub tartą czekoladą.

Deser z owocami przed podaniem można przez chwilę schłodzić, ale nie powinien on zbyt długo stać. Po pierwsze jest bardzo pyszny, po drugie owoce puszczą sok i deser nie będzie już wyglądał tak apetycznie.

Dodaj komentarz